Zmień adres! Nowa kampania kredytu hipotecznego banku DOM

Zmień adres! Nowa kampania kredytu hipotecznego banku DOM
Na początku kwietnia na billboardach w największych miastach Polski, pojawiły się czarno-białe zdjęcia ponuro wyglądających postaci z intrygującymi podpisami „Zmień dzielnicowego”, „Zmień dozorcę” i „Zmień sąsiada”. Przez kilka dni na forach internetowych i w lokalnych redakcjach snuto domysły, czego mogą dotyczyć plakaty. Przypisywano akcję stowarzyszeniom antynikotynowym, kampanii społecznej dotyczącej bezpieczeństwa na osiedlach itp. Wiele osób uznało hasła za primaaprilisowy żart.

Pytania o odbiór tajemniczych billboardów wywołały mieszane reakcje. Jedni dosłownie potraktowali hasło „Zmień sąsiada” jako próbę skłócenia lokalnej społeczności. Inni deklarowali dystans i zwykłą ciekawość co do przedmiotu kampanii. Byli i tacy, którzy przyznali, że zmiana sąsiada na pewno wyszłaby im na dobre.

10 kwietnia wszystko stało się jasne, bowiem do teaserów doklejono wyjaśnienia. Na pierwszy trop naprowadza odbiorcę pieczątka z hasłem „Zmień adres”, zaś sposobem na życiową zmianę mają być „Kredyty hipoteczne po prostu” oferowane przez DOM (Oddział Getin Banku).

- Kampania jest kolejnym etapem konsekwentnego budowania wizerunku banku dostępnego i oferującego proste rozwiązania kredytowe, dopasowane do indywidualnych potrzeb kredytobiorców. W reklamie prasowej dodatkowo pojawia się twardy argument na rzecz konkurencyjności kredytów banku Dom. Jest to możliwość otrzymania kredytu na kwotę znacznie przekraczającą wartość zabezpieczenia, bowiem nawet na 130% wartości nieruchomości, która zabezpieczy kredyt. Tradycyjnie już sięgnęliśmy po odważne środki wyrazu przy jednoczesnej oszczędnej i prostej formie komunikatu – mówi Paweł Olewiński, dyrektor marketingu banku DOM.

Kampania potrwa do końca czerwca i obejmie prasę, outdoor, Internet, POS.
Kreację przygotowała wrocławska Agencja Wanilia, media zakupił dom mediowy MediaVest.

źródło: DomBank

Comments are closed.