Pakiet NORDic dla pracujących w Norwegii

Pakiet NORDic dla pracujących w Norwegii

Bank DnB NORD Polska, we współpracy z największym bankiem norweskim DnB NOR, przygotował pakiet NORDic. Jest to pakiet usług bankowych dla osób już pracujących bądź zamierzających wyjechać do pracy w Norwegii.

Z pojawiających się ostatnio informacji wynika, że Norwegia staje się jednym z popularniejszych kierunków emigracji zarobkowej, a część Polaków pracujących dotąd np. w Wielkiej Brytanii coraz częściej przenosi się do Skandynawii, gdyż zarobki tam są nawet dwukrotnie większe. Skandynawowie oferują też ulgi podatkowe, a czasami nawet mieszkanie. Dlatego – wykorzystując fakt, że udziałowcem naszej grupy bankowej jest największy bank norweski, stworzyliśmy pakiet z myślą o Polakach wyjeżdżających do pracy w Norwegii, powiedział Jarosław Dąbrowski, prezes zarządu Banku DnB NORD Polska.

Pakiet NORDic ułatwia osobom zarabiającym w Norwegii zarządzanie swoimi finansami, w tym przekazywanie środków rodzinie w Polsce. Obejmuje otwarcie i prowadzenie konta w Banku DnB NORD w Polsce w PLN, a także – dodatkowo – w wybranej walucie (NOK, USD, EUR lub GBP), umożliwienie otwarcia rachunku w banku DnB NOR w Norwegii, kartę do rachunku, bankowość elektroniczną iNORD, wpłaty gotówkowe na konto, możliwość ustalenia zleceń stałych i polecenia zapłaty (na terytorium Polski), przelewy zagraniczne w specjalnej cenie 10 zł, preferencyjne kursy walut w przypadku przewalutowania, wypłaty gotówki za pośrednictwem Western Union.

W planach jest wzbogacenie pakietu o specjalną ofertę kredytową dla osób zarabiających za granicą, udostępnienie bezprowizyjnych wypłat z bankomatów DnB NOR w Norwegii, a także serwis w języku polskim w banku DnB NOR w Norwegii.

Opłata za prowadzenie pakietu to 8 zł miesięcznie. Jeśli do konta podstawowego ma być prowadzony rachunek w walucie obcej – to cena pakietu zwiększa się o 3 zł.

Pakiet NORDic jest dostępny we wszystkich oddziałach Banku DnB NORD Polska.

Comments are closed.