Wkrótce nowy Członek Zarządu Banku DnB NORD Polska

Wkrótce nowy Członek Zarządu Banku DnB NORD Polska

Do zespołu Banku DnB NORD Polska dołączył Bartosz Chytła, który na początku września wejdzie w skład zarządu banku.

Bartosz Chytła będzie odpowiadał za rozwój bankowości detalicznej. Do zarządu zostanie powołany na posiedzeniu rady nadzorczej 4 września.

Bartosz Chytła jest doświadczonym bankowcem, wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Fortis Banku, gdzie odpowiadał za segment bankowości detalicznej oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Bartosz Chytła jest absolwentem wydziału Zarządzania i Marketingu Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. Jednocześnie posiada dyplom MBA Ecole Nationale des Ponts et Chaussees w Paryżu oraz Uniwersytetu w Bristolu.

Karierę zawodową rozpoczął w roku 1995 w firmie Excogito zajmującej się projektowaniem systemów informatycznych. Od roku 1996 był związany z Pierwszym Polsko-Amerykańskim Bankiem SA, a później z Fortis Bank SA początkowo wdrażając produkty bankowe i elektroniczne kanały dystrybucji oraz tworząc procesy. Następnie, jako Dyrektor Departamentu Rozwoju Usług, odpowiedzialny był również za marketing, call center i karty płatnicze.

Od 2004 r. – na stanowisku Wiceprezesa Zarządu Fortis Bank SA, gdzie odpowiadał za segmenty bankowości detalicznej oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Stworzył i wdrożył strategię wzrostu w tych obszarach. Zarządzał siecią oddziałów i dodatkowo - od 2007 roku - obszarem ryzyka kredytowego. Równocześnie pełnił funkcję członka komitetu zarządzania Retail Banking Grupy Fortis, członka Rady Nadzorczej Fortis Private Investments (dawniej Fortis Securities SA) oraz członka Rady Nadzorczej PTE Aegon.

Bartosz Chytła jest żonaty, ma siedmioletnią córkę. W wolnym czasie uprawia kitesurfing, narciarstwo, biega maratony.

Comments are closed.