Polbank EFG – dwa lata szybkiego rozwoju i innowacji

Polbank EFG – dwa lata szybkiego rozwoju i innowacji

Imponujące tempo rozwoju sieci placówek – 259 placówek w 24 miesięcy, czyli co 2-3 dni robocze otwierana kolejna placówka. Suma bilansowa sięgająca 2,2 mld EUR na koniec 2007 roku. Piąty największy wzrost sumy kredytów i depozytów detalicznych pośród banków w Polsce. Innowacyjne produkty bankowe m.in. pierwsze w kraju wysokooprocentowane i w pełni dostępne konto oszczędnościowe oraz elastyczne kredyty gotówkowe i hipoteczne, umożliwiające klientom zmianę wysokości rat. Nagroda Solidnego Pracodawcy Roku 2007 - starannie dobrany zespół ponad 1,5 tysiąca profesjonalistów pracujących w wyjątkowej atmosferze. To fakty przemawiające za tym, że 26 miesięcy działalności Polbanku EFG to wielki sukces Dr Kazimierza Stańczaka, dyrektora generalnego banku oraz całej jego kadry.

- Eurobank EFG wielokrotnie znajdował uznanie renomowanych międzynarodowych agencji ratingowych, takich jak Standard & Poor’s oraz Fitch and Moody’s. Takie opinie zobowiązują. Niezależnie od kraju, w którym działamy, stawiane są przed nami wysokie oczekiwania, a każda nasza inwestycja wzbudza ogromne zainteresowanie – również ze strony mediów. Nie inaczej było z Polbankiem. Dziś, po 2 latach działalności Polbanku w Polsce oraz wnikliwych analizach jego wyników, mogę z dużą satysfakcją stwierdzić, że najwyższy standard naszych usług został zachowany, a kolejne miesiące będą jeszcze lepsze – powiedział Othon Kolliriotis, General Manager, Head of International Retail, Eurobank EFG. - Jestem przekonany, że tak się stanie. Ogromny potencjał rozwoju bankowości w Polsce i nasza sprawdzona recepta biznesowa, wdrażana przez naszych pracowników i partnerów oznaczają, że jesteśmy skazani na sukces - dodał Kazimierz Stańczak, dyrektor generalny Polbanku EFG.

W Polsce Polbank EFG rozpoczął działalność 14 lutego 2006 roku. W zaledwie w dwa lata bank stworzył od podstaw, a następnie rozwinął dużą sieć placówek – na koniec 2007 roku bank posiadał 259 placówek w ponad 120 miastach Polski. W latach 2006-07 co szósta nowo-otwierana placówka bankowa w Polsce należała do Polbanku.

Zgodnie z przyjętą przez bank strategią, placówki Polbanku były i nadal są otwierane zarówno w dużych miastach, jak Warszawa, czy Poznań jak i mniejszych, takich jak np. Pionki, czy Nasielsk. Wszędzie tam, gdzie są klienci prostych, przejrzystych i atrakcyjnych cenowo produktów i usług bankowych. Duża dostępność placówek oraz wyjątkowo wysoka wydajność pracowników i partnerów przełożyły się na dynamiczny wzrost biznesowy Polbanku, istotnie przekraczający historyczne debiuty bankowe. Pomimo banku młodego wiekiem pod względem wzrostu sumy depozytów i kredytów detalicznych Polbank był piątym najszybciej rozwijającym się bankiem w Polsce w 2007 roku.

- Zbudowanie tak gęstej sieci placówek jest naszym ogromnym sukcesem. Należy jednak pamiętać, że w porównaniu z rynkami Europy Zachodniej liczba placówek przypadających na jednego Polaka jest wciąż wyjątkowo niska. Znamy te statystyki i dlatego w kolejnych miesiącach sieć Polbanku będzie się dynamicznie rozwijała, stwarzając tym samym łatwy dostęp do naszej oferty – mówi Kazimierz Stańczak.

Jednak tym, czym Polbank EFG zdobył najważniejsze dla bankowców uznanie oraz zaufanie klientów były innowacyjne produkty, a dokładnie ich przejrzyste zasady oraz atrakcyjne warunki cenowe. I tak, wprowadzając do oferty Konto Samooszczędzające – wysoko oprocentowany rachunek oszczędnościowy umożliwiający swobodne wypłaty środków bez utraty odsetek, Polbank zrewolucjonizował rynek kont bankowych. Jako pierwszy w kraju zdecydował się również na wprowadzenie gwarancji najwyższego oprocentowania aby podkreślić fakt, że atrakcyjność oferty Polbank EFG jest stabilna w czasie.

Oferując elastyczne kredyty gotówkowe i hipoteczne Polbank pokazał, że wbrew obiegowej opinii możliwe jest dopasowanie kredytu do swojego stylu życia. Dla przykładu Elastyczny Kredyt Hipoteczny, w którym klient może zmienić wysokość 6 rat w ciągu roku obniżając je nawet o 50 proc. lub podwyższając je nawet dwukrotnie. Ponadto raz w roku klient może zminimalizować wysokość swojej raty nawet do zera. Wszystkie te udogodnienia klienci Polbanku EFG uzyskują już po 12 miesiącach spłacania kredytu i posiadają je do końca okresu spłaty, czyli nawet 40 lat.

Oferta Polbanku EFG to również szeroka gama kart kredytowych, dzięki którym klienci prawie przez dwa miesiące mogą płacić bankowymi pieniędzmi bez żadnych odsetek. Atrakcyjność tej oferty dodatkowo podkreśla możliwość rozkładania większych zakupów na dogodne raty i bardzo przydatne podczas wakacyjnych wojaży darmowe przewalutowanie. Polbank wprowadził to rozwiązanie jako jeden z pierwszych banków na rynku.

Oferta Polbank EFG to także pełny wachlarz usług przeznaczonych dla małych firm. Niedawno Polbank EFG poszerzył tę ofertę o pakiet usług finansowych Partner Plus przeznaczony dla prowadzących sklepy i punkty usługowe. To innowacyjny i kompleksowy pakiet łączący w sobie akceptację kart płatniczych na terminalach z pełną obsługą bankową firmy. Oferta ta jest skierowana zarówno do firm, które do tej pory nie akceptowały płatności kartami, jak i tych, które już je akceptują, lecz szukają lepszej oferty usług bankowych.

Polbank EFG zamierza również rozwijać swoją działalność na polu bankowości dla średnich przedsiębiorstw.

Poza szybkim tempem rozwoju oraz innowacyjnymi produktami sukces Polbanku EFG to także zatrudnieni w nim ludzie. Liczący ponad półtora tysiąca osób starannie dobrany zespół profesjonalistów pracuje w Polbanku w naprawdę wyjątkowej atmosferze. Polbank EFG oferuje szeroki pakiet szkoleń – e‑learning, programy rozwojowe, studnia podyplomowe oraz atrakcyjne pakiety rekreacyjne i sportowe. Zatrudnieni w Polbanku ludzie doceniają jasno określoną ścieżkę kariery i powiązane z tym wynagrodzenia oraz niezwykle atrakcyjne warunki pracy. Właśnie dzięki temu pracownicy chcą tworzyć ten jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się banków i nie boją się firmować go swoja twarzą. Dzięki ich zaufaniu Polbank otrzymał nagrodę „Solidnego Pracodawcy”, która podkreśliła skuteczność przyjętej przez bank polityki kadrowej.

- W Polbanku pracują nietuzinkowi ludzie. Jesteśmy innowacyjnym, a zarazem pierwszym w historii bankiem w Polsce, który do budowania wizerunku, zaprosił swoich pracowników – powiedziała Małgorzata Igras–Tomaczak, dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi w Polbank EFG. - W tym roku planujemy zatrudnienie kolejnych pracowników. Mam nadzieję, że z wyborem najlepszych kandydatów nie będziemy mieć problemu, ponieważ każdego miesiąca otrzymujemy blisko tysiąca aplikacji. Szukamy zarówno doświadczonych specjalistów z obszaru finansów, jak i młodych i dynamicznych ludzi, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją karierę w sektorze bankowym – dodała.

Więcej o ofercie banku na stronie www.polbankefg.pl

Comments are closed.