Czas majówkowych wyjazdów

Czas majówkowych wyjazdów

Majówkowe wyjazdy stają się coraz bardziej popularne. Jednocześnie zmieniają się zwyczaje – wyjeżdżamy coraz dalej, nawet za granicę, a weekendy często zastępuje tygodniowy urlop. Branża turystyczna od kilku lat notuje w tym okresie wzrost sprzedaży – nawet o kilkadziesiąt procent.

Długi weekend

W tym roku w maju aż dwukrotnie można wykorzystać dłuższy weekend. – Pierwsza taka okazja nadarza się już na początku miesiąca. Pierwszy maja wypada bowiem w czwartek – mówi Grzegorz Pietrzak z emFinanse. – Oznacza to, że biorąc cztery dni urlopu, można zyskać aż 9 dni wolnego. Podobnie pod koniec miesiąca – Boże Ciało wypada 22. maja.

Zimno nie przeraża

Grzegorz Pietrzak, Ekspert emFinanse, Doradcy Finansowi: – Nadal najbardziej popularne są wyjazdy do Włoch, Hiszpanii, a także Egiptu i Tunezji. Nic dziwnego – Po kilkumiesięcznej zimie Polacy spragnieni są ciepła i słońca.Poza krajami południowej Europy rosnącym powodzeniem cieszy się także Skandynawia. Na wakacyjnej mapie pojawiają się nowe lokalizacje: Norwegia, Szwecja czy Dania. Turystów nie odstraszają nawet skandynawskie chłody - o tej porze roku w Oslo temperatura wynosi zaledwie 4 stopnie, a w Sztokholmie – 7 stopni Celsjusza. Nieustającym powodzeniem cieszy się także krajowe morze i góry. – Taki wyjazd jest przede wszystkim mniej kosztowny – mówi Grzegorz Pietrzak. – Jednocześnie jest to oferta dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na dłuższy urlop.

Kosztowna przyjemność

Majowy wyjazd może wymagać dodatkowych nakładów finansowych. – Czterodniowy pobyt czteroosobowej rodziny nad polskim morzem, czy w górach to koszt zdecydowanie powyżej tysiąca złotych – wylicza Grzegorz Pietrzak z emFinanse, Doradcy Finansowi.Jeszcze więcej trzeba zapłacić za tygodniowy wyjazd za granicę. – Koszt tygodnia w ciepłych krajach przekracza nawet 10 tys. złotych – mówi ekspert.

Pomocna dłoń

Pomoc w finansowaniu pierwszego dłuższego urlopu w tym roku można uzyskać w bankach. – Na rynku istnieje wiele atrakcyjnych produktów finansowych - mówi Grzegorz Pietrzak. – Jednym z nich są kredyty gotówkowe, które cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim koszt majowego odpoczynku rozłoży się na kilka miesięcy.

Comments are closed.