Kolejne sukcesy Domu Inwestycyjnego BRE Banku S.A.!

Kolejne sukcesy Domu Inwestycyjnego BRE Banku S.A.!

Dom Inwestycyjny BRE Banku S.A. zdobył kolejne ważne wyróżnienia. Tym razem nagrody dotyczyły zakresu działalności na rynku pierwotnym.

W prestiżowym rankingu Liderów Rynku Pierwotnego, przygotowanym przez magazyn Forbes Investor, Dom Inwestycyjny BRE Banku zajął medalowe III miejsce. Ten sam magazyn uznał Dom Inwestycyjny BRE „Najlepszym biurem maklerskim na rynku IPO za najbardziej stabilną pozycję na rynku i zaufanie emitentów”. To nie jedyne sukcesy brokera– dziennik Puls Biznesu przyznał DI BRE drugie miejsce w rankingu najlepszych biur maklerskich na rynku pierwotnym. W rankingu zostały uwzględnione wszystkie debiuty w 2007 r. Wprowadzone na giełdowy parkiet firmy dostarczały oferującym punkty wyłącznie za stopę zwrotu w pierwszym dniu notowań oraz stopę zwrotu od ceny emisyjnej do 12 lutego 2008. DI BRE Banku zaoferował w 2007 pięć spółek.

DI BRE posiada obecnie 12 umów ze spółkami, które zamierzają przeprowadzić swoje IPO. Trudno jest w tej chwili powiedzieć jaka część z tych przedsiębiorstw zadebiutuje w tym roku. Oczekujemy, że przy sprzyjających warunkach rynkowych w 2008 roku uda nam się wprowadzić na GPW większość ze spółek, z którymi obecnie jesteśmy na zaawansowanym etapie przygotowywania projektów. – mówi Konrad Zawisza, Dyrektor Departamentu Rynku Pierwotnego DI BRE.- Według naszych szacunków łączna wartość ofert naszych klientów powinna przekroczyć 2 mld PLN. Sadzimy, że 2008 rok będzie dla nas stanowił znaczące wyzwanie w porównaniu z sytuacją w ubiegłym roku, z uwagi na konieczność realizacji projektów w atmosferze nerwowości na rynku. Niemniej jednak mamy pewność, iż wysoce rentowne, perspektywiczne biznesy, dobrze przygotowane przez doradców do debiutu będą nadal cieszyły się dużym zainteresowaniem inwestorów. Jesteśmy przekonani, że portfel emitentów, z którymi obecnie współpracujemy spełnia wskazane wyżej warunki, co pozwala nam bardzo pozytywnie oceniać perspektywy na 2008 rok- dodaje Zawisza.

Comments are closed.