BRE Bank wspiera najlepszych żeglarzy

BRE Bank wspiera najlepszych żeglarzy
2008-09-25

Już w najbliższy weekend, od 27 do 28 września, na jeziorze Mały Jeziorak w Iławie odbędą się regaty BRE Bank Grand Prix Polski w Match Racingu 2008. Zawody są zwieńczeniem trwającego od kwietnia cyklu Polish Match Tour – 11 regat zaliczanych do Pucharu Świata Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF. Partnerem głównym regat jest BRE Bank.

W zawodach weźmie udział 10 załóg w tym czołowi polski zawodnicy oraz zaproszeni goście zagraniczni. Faworytami imprezy są Marek Stańczyk z Giżycka – najwyżej sklasyfikowany polski sternik w rankingu Pucharu Świata ISAF, wielokrotny Mistrz Polski, Karol Górski z Iławy - lider rankingu Polish Match Tour oraz Rafał Sawicki – wielokrotny Mistrz Polski klas olimpijskich i medalista Mistrzostw Polski w match racingu.

„Już od pewnego czasu z uwagą śledzimy to, co dzieje się w polskim żeglarstwie regatowym”- mówi Paulina Rutkowska, wicedyrektor Departamentu Marketingu i Relacji Inwestorskich BRE Banku. „W moim odczuciu tego rodzaju zawody, czyli krótkie wyścigi, rozgrywane w formule „jeden na jeden”, odbywające się blisko brzegu są szalenie widowiskowe. Żeglarstwo to także sport bardzo prestiżowy, co warte podkreślenia, uprawiany przez znaczną grupę naszych klientów. Dlatego zaangażowanie BRE Banku w finałową imprezę Polish Match Tour - Pucharu Polski w Match Racingu wydaje mi się zupełnie naturalne”- podkreśla Paulina Rutkowska.

Rozpoczęcie i zakończenie regat odbędzię się w Porcie przy Restauracji Stary Tartak w Iławie, tam też w sobotę i niedzielę będzie zlokalizowane Centrum Regat. Organizatorem zawodów jest firma MT Partners – inicjator całego cyklu.

„BRE Bank Grand Prix Polski w Match Racingu kończą trwający od kwietnia cykl regat eliminacyjnych Polish Match Tour” - mówi Maciej Cylupa, inicjator i organizator zawodów. „Na najbliższych regatach możemywięc spodziewać się zaciętej walki najlepszych polskich i europejskich zawodników, którzy przez kilka ostatnich miesięcy walczyli o start w tych zawodach. Tradycyjnie, pomimo jesiennej aury, spodziewamy się obecności kibiców, którzy nie przepuszczą żadnej okazji do obserwowania tych zmagań. Wyścigi są krótkie, bardzo dynamiczne, rozgrywane blisko widzów i na bieżąco komentowane, dzięki czemu mogą oni z brzegu obserwować dokonania swoich ulubionych załóg i poczuć niezwykłą atmosferę regat żeglarskich.”

Bazą regat będzie przystań restauracji Stary Tartak nad Małym Jeziorakiem w centrum Iławy. Start do pierwszego wyścigu odbędzie się w sobotę, 27 września, ok. godz. 10.00, natomiast zakończenie zostało zaplanowane w niedzielę, ok. godz. 17.00. Wyścigi zostaną rozegrane na 4 specjalnie przygotowanych profesjonalnych jachtach Match650 produkcji stoczni Skipper Yachts.

Miłośników żeglarstwa organizatorzy zapraszają również na oficjalne treningi, które odbędą się w już najbliższy piątek. Wyścigi będą odbywać się w bezpośredniej bliskości Portu Jachtowego i będą doskonale widoczne z brzegu i pokladu statku – bazy regat. Relacje z regat przeprowadzą lokalne media, a na bieżąco wyniki regat można śledzić na oficjalnej stronie regat www.polishmatch.pl.

Comments are closed.