Zmiany w zarządzie grupy Commercial Union

Zmiany w zarządzie grupy Commercial Union

1 listopada nastąpią kolejne zmiany w zarządzie grupy CU Polska.

Piotr Szczepiórkowski, który od 2001 roku jest prezesem Commercial Union PTE, obejmie stanowisko wiceprezesa CU Życie. Zastąpi na tym stanowisku Stephena Marini, który we wrześniu br. został prezesem spółki Aviva w Czechach. Piotr Szczepiórkowski będzie odpowiedzialny za najważniejszą pod względem przychodów spółkę grupy CU Polska, czyli dwie linie biznesowe – indywidualne i grupowe ubezpieczenia na życie. Dotychczasowe doświadczenie Piotra Szczepiórkowskiego, który jest związany z CU od 1993 roku, zostanie wykorzystane również poprzez powołanie go w skład rady nadzorczej CU PTE.

Wraz z objęciem nowej roli, Piotr Szczepiórkowski przekaże stanowisko prezesa Commercial Union PTE Michałowi Szymańskiemu. Michał Szymański, jako wiceprezes i dyrektor inwestycyjny, odpowiada obecnie za zarządzanie aktywami CU OFE – największego funduszu emerytalnego w Polsce i jednego z większych tego typu funduszy w Europie (ponad 2,8 miliona klientów, wartość aktywów 35 mld zł). Jest doktorem nauk ekonomicznych, absolwentem SGH. Od 13 lat związany zawodowo z rynkiem kapitałowym i zarządzaniem aktywami.

W grupie CU wprowadzamy zmiany, które pozwalają na jak najlepsze wykorzystanie wiedzy i doświadczenia naszej kadry zarządzającej, a efekcie – wzmacniają naszą pozycję rynkową. W ostatnich miesiącach utworzyliśmy zintegrowany Dział Obsługi klienta i pracujemy nad pełnym wprowadzeniem systemu zarządzania relacjami z klientem (CRM). Powstał jeden Dział Marketingu, którym kieruje Dominika Kraśko-Białek. Do naszego zespołu dołączyła również Elżbieta Wójcik, która odpowiada za CU Direct, czyli naszą najnowszą linię biznesową, oferującą ubezpieczenia komunikacyjne przez telefon i internet. Jestem przekonany, że Piotr Szczepiórkowski wzmocni zespół kierujący kluczowym obszarem naszego biznesu – ubezpieczeniami na życie, zaś Michał Szymański odniesie kolejne sukcesy w zarządzaniu największym OFE na rynku – mówi Adam Uszpolewicz, prezes grupy Commercial Union Polska.

Comments are closed.