Polbank Dzieciom” - innowacyjna karta kredytowa typu affinity

Polbank Dzieciom” - innowacyjna karta kredytowa typu affinity

Polbank EFG poszerza swoją ofertę o innowacyjną kartę kredytową typu affinity o nazwie Polbank Dzieciom. Karta powstała, by wspierać działalność Fundacji Spełnionych Marzeń opiekującej się dziećmi cierpiącymi na choroby nowotworowe. Za każde 300 zł transakcji dokonanych przez posiadacza karty Polbank przekaże na konto Fundacji ze środków własnych 1 zł, a także umożliwi posiadaczom kart automatyczne dokonywanie darowizn w wysokości od 2 do 10 zł miesięcznie. Ponadto, Polbank EFG zaoferuje wszystkim swoim Klientom unikalne na polskim rynku rozwiązanie – możliwość wzbogacenia karty kredytowej o funkcjonalność kart debetowych wydawanych do kont bankowych. W efekcie, klienci Polbanku będą mogli wygodnie posługiwać się jedną wielofunkcyjną kartą kredytową. Nowa karta Polbank Dzieciom obsługiwana jest w systemie płatniczym MasterCard.

Nowa karta Polbank Dzieciom wraz z jej unikalnymi funkcjonalnościami będzie dostępna w ofercie Polbanku od 06.09 br. Za każde wydane przez użytkownika karty 300 zł bank odprowadzi ze swoich środków 1 zł na konto Fundacji. Dodatkowo każdy klient będzie mógł wybrać dobrowolnie jedną z trzech cegiełek: małą (2 zł) średnią (5 zł) lub dużą (10zł), która będzie przekazywana co miesiąc z jego środków na konto fundacji. Odprowadzane w ten sposób kwoty będą widoczne na comiesięcznym wyciągu z rachunku karty, a na koniec roku będzie można je odliczyć od podatku, jako darowiznę na organizacje pożytku publicznego.

– Bardzo się cieszymy z wprowadzenia na rynek karty Polbank Dzieciom. Nasza radość jest tym większa, że jest ona uwieńczeniem kilkuletniej już współpracy pomiędzy Polbankiem i Fundacją Spełnionych Marzeń – mówi Beata Szwankowska, z-ca dyrektora generalnego, dyr. obszaru kart i kredytów, Polbank EFG. Każdy spośród tysięcy przyszłych posiadaczy Karty dokonując transakcji będzie uczestniczył w działalności dobroczynnej Polbanku na rzecz Fundacji. Dodatkowo będzie miał także możliwość przekazywania we własnym imieniu cegiełek na rzecz Fundacji przyczyniając się tym samym do spełniania marzeń jej małych podopiecznych.

Karta Polbank Dzieciom powstała, by finansowo wspierać Fundację Spełnionych Marzeń. Głównym celem Fundacji jest łagodzenie psychologicznych skutków leczenia onkologicznego u dzieci. Fundamentalną zasadą działania Fundacji jest otoczenie opieką chorych dzieci i ich rodzin od momentu zdiagnozowania choroby poprzez cały proces leczenia tak, aby dodać im sił do walki z chorobą i wzmocnić wiarę w jej pokonanie. Fundacja opiekuje się dziećmi z chorobami nowotworowymi z terenu całej Polski, leczącymi się w dwóch specjalistycznych ośrodkach w Warszawie.

– Celem przedsięwzięcia, jakim jest karta kredytowa “Polbank Dzieciom”, jest nie tylko pomoc finansowa chorym dzieciom, ale przede wszystkim otwarcie społeczeństwa na sprawy chorób nowotworowych – mówi Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń.

Karta kredytowa Polbank Dzieciom dzięki unikalnej na polskim rynku możliwości aktywowania przez jej posiadacza funkcjonalności debetowej, będzie działała jak połączenie karty kredytowej i debetowej. Dzięki temu klienci będą mogli korzystać za pomocą karty kredytowej także z pieniędzy zgromadzonych na rachunkach osobistych w Polbanku (nawet do ośmiu rachunków gotówkowych i oszczędzających). Od 6 września funkcjonalność ta będzie dostępna dla klientów Polbanku w bankomatach własnych Banku. Po wpisaniu numeru PIN użytkownik karty zostanie poproszony o wybór rachunku, z którego chciałby dokonać wypłaty. W przypadku dokonywania transakcji bezgotówkowych, płacąc np. za zakupy w sklepie, kwota transakcji automatycznie obciąży rachunek karty kredytowej posiadacza. Funkcjonalność debetowa w kartach kredytowych Polbanku jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w Polsce.

W pierwszym roku użytkowania karty Polbank EFG zrezygnował z pobierania opłaty rocznej, aby zachęcić posiadaczy do aktywnego jej używania. Korzystający z niej właściciel nie tylko zasila konto Fundacji, ale może dodatkowo zostać całkowicie zwolniony z opłat za korzystanie z karty w kolejnych latach. Wystarczy, że dokona w ciągu roku minimum 36 transakcji lub transakcji na łączną kwotę 10 800 PLN. Nowa karta Polbank Dzieciom obsługiwana jest w systemie płatniczym MasterCard.

- MasterCard jest europejskim liderem w dziedzinie nowoczesnych form płatności. Rozwijamy polski rynek kart płatniczych i sieć ich akceptacji, a upowszechnianie kart affinity to kolejny krok w rozwoju tego rynku. Już ponad 6 milionów europejczyków, dzięki kartom MasterCard wydawanym z organizacjami finansowymi i partnerami spoza sektora finansowego, na co dzień wspiera wybrane instytucje i organizacje. Pomagamy im systematycznie przekazywać środki na wybrany cel w sposób niezwykle łatwy i systematyczny. Mam nadzieję, że karta „Polbank Dzieciom” trafi do tysięcy portfeli i serc Polaków – komentuje Paweł Rychliński dyrektor generalny Przedstawicielstwa MasterCard Europe w Polsce.

Karta affinity „Polbank Dzieciom” to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób chcących nieść pomoc innym, jak i ceniących sobie wygodę i komfort finansowy. 50 000 zł dostępnego na karcie limitu pozwoli zrealizować niemal wszystkie potrzeby jej posiadacza. Aby otrzymać kartę wystarczy zarabiać minimum 1 000 zł netto.

Kolejną nową funkcjonalnością wprowadzoną do karty Polbank Dzieciom, jak również do wszystkich kart kredytowych Polbanku, jest możliwość „Automatycznej Spłaty Karty” ze środków zgromadzonych na wskazanym przez klienta rachunku osobistym w Polbanku.

Nowa karta affinity, tak jak wszystkie karty kredytowe Polbanku, wyposażona jest w możliwość rozkładania zakupów o wartości powyżej 500 zł na raty. Do wyboru Posiadacz karty ma 2, 5, 10 lub 12 rat. Raty są nieoprocentowane, a jedyny koszt dla Posiadacza, to opłata za rozłożenie transakcji na raty w wys. 5% wartości transakcji.

Dodatkowo Polbank EFG, w odróżnieniu od konkurencyjnych banków, przelicza transakcje dokonane za granicą z waluty obcej bezpośrednio na złotówki, dlatego posiadacz kart kredytowych Polbanku, nie ponosi kosztów związanych z podwójnym przewalutowaniem transakcji.

Nowa karta affinity Polbanku to także bezpłatne ubezpieczenie na życie od momentu podpisania umowy z bankiem. Dodatkowo, bank gwarantuje pełną odpowiedzialność za nieuprawnione transakcje zarówno przed, jak i po zastrzeżeniu karty.

Więcej informacji na temat oferty banku znajduje się na stronie www.polbankefg.pl

Comments are closed.