Polbank EFG podnosi oprocentowanie na rachunku oszczędzającym…

Polbank EFG podnosi oprocentowanie na rachunku oszczędzającym…

Polbank EFG podnosi oprocentowanie na rachunku oszczędzającym do 7,5% oraz na lokatach terminowych aż do 9%. To jedna z najatrakcyjniejszych ofert na polskim rynku bankowym. Nowe oprocentowanie obowiązuje od 16 października br. i jest efektem dostosowania się Polbank EFG do sytuacji na polskim rynku bankowym.

Od wczoraj pieniądze na rachunku oszczędzającym w Polbank EFG są oprocentowane na poziomie
7 % do miliona złotych oraz 7,5 % powyżej tej kwoty.

Jeszcze korzystniej wygląda oprocentowanie lokat terminowych. Trzymiesięczna lokata oprocentowana jest na poziomie 9%, a minimalna wartość lokaty to jedynie 500 PLN. Wzrosło również oprocentowanie lokat na inne okresy. Zarówno miesięczna, jak i półroczna lokata jest oprocentowana obecnie na poziomie 8,5%. Podniesienie oprocentowania następuje w ramach standardowej oferty banku, a nie na zasadach promocyjnych.

„Takich warunków nie oferuje żaden inny bank działający na polskim rynku. To stałe podniesienie stawek, a nie czasowa promocja” – mówi Kazimierz Stańczak, dyrektor generalny Polbank EFG.

Jednocześnie w tym tygodniu Polbank EFG podwyższył marżę kredytów hipotecznych, dostosowując się tym samym do sytuacji panującej na rynku.

„Podnosząc marżę kredytów hipotecznych, podnosimy równolegle oprocentowanie oszczędności na kontach i lokatach. Dzięki zwiększeniu oprocentowania depozytów zarówno nowi, jak i obecni klienci zyskują wyjątkowo korzystną ofertę” – mówi Kazimierz Stańczak.

Depozyty w polskich bankach gwarantowane są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

„Oszczędności w Polbank EFG mają silniejszą ochronę, co jest wyjątkowe i unikatowe na polskim rynku” – mówi Kazimierz Stańczak. - „Polbank EFG, jako oddział greckiego banku EFG Eurobank Ergasias S.A., jest objęty ochroną greckiego funduszu gwarancyjnego HDGF. Jest to odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Obecnie HDGF gwarantuje wszystkie depozyty klientów łącznie do kwoty będącej równowartością w złotych 20 tys. EUR. Kwota ta ma zostać podwyższona do 100 tys. EUR, a odpowiednia ustawa jest obecnie rozpatrywana przez parlament Grecji. Dodatkowo rząd Grecji zadeklarował, objęcie gwarancją depozytów zgromadzonych w greckich bankach bez względu na ich wysokość. Rozumiemy te słowa tak, że gwarancją rządu greckiego jest objęty także Polbank EFG.” – wyjaśnia dyrektor Stańczak.
Wszystkie nowe stawki oprocentowania rachunków bankowych dla klientów indywidualnych w Polbank EFG można znaleźć w załączonej do komunikatu tabeli.

Comments are closed.