Awans prezesa grupy Commercial Union Polska

Awans prezesa grupy Commercial Union Polska

Adam Uszpolewicz, prezes grupy Commercial Union Polska, został powołany na stanowisko członka zarządu Aviva Europa. Jego następcą będzie Maciej Jankowski, dotychczas wiceprezes CU Polska.

Na nowym stanowisku Adam Uszpolewicz będzie odpowiadał za sprzedaż detaliczną (z wyłączeniem kanału bancassurance) ubezpieczeń oraz produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych w całej Europie. Będzie również, z ramienia zarządu Aviva Europa, odpowiadał za szereg krajów europejskich (w tym Polskę), w których kanał sprzedaży detalicznej jest dominujący. Powierzając mi tę rolę, Aviva doceniła pracę całego zespołu CU w Polsce i osiągnięcia firmy, które mogą być przykładem w innych krajach Europy – powiedział Adam Uszpolewicz.

Organizacja Aviva Europa, która obejmuje 11 krajów naszego kontynentu (bez Wielkiej Brytanii), ma ok. 55-proc. udział w sprzedaży i zyskach grupy Aviva.

Adam Uszpolewicz jest prezesem grupy CU Polska od marca 2007 roku. Od tego czasu grupa znacznie zwiększyła sprzedaż i wypracowała najlepsze wyniki finansowe w historii. Utrzymała pozycję lidera rynku funduszy emerytalnych i indywidualnych ubezpieczeń na życie. Wprowadziła ubezpieczenia komunikacyjne sprzedawane w systemie direct, nowe ubezpieczenia na życie i produkty inwestycyjne. Wspólnie z Bankiem Zachodnim WBK powołała też, na zasadzie joint venture, towarzystwa ubezpieczeniowe, które oferują ubezpieczenia klientom banku – jest to pionierski projekt w zakresie bancassurance na polskim rynku. Grupa CU rozpoczęła też współpracę z firmami doradztwa finansowego.

Wcześniej Adam Uszpolewicz pełnił odpowiedzialne funkcje menedżerskie w czołowych międzynarodowych grupach finansowych takich jak GE Capital, Cigna i Nationwide zarówno w Polsce jak i za granicą (w Londynie i Luksemburgu). Adam Uszpolewicz ma uprawnienia biegłego rewidenta, które nabył podczas pracy w firmie doradczej PriceWaterhouseCoopers. Ukończył studia ekonomiczne i anglistykę na Uniwersytecie w Kopenhadze (Dania).

Nowym prezesem grupy CU Polska zostanie Maciej Jankowski, dotychczas wiceprezes grupy odpowiedzialny za finanse i operacje. Maciej Jankowski, absolwent SGH, jest związany z CU od 1993 roku. Pracował w dziale finansowym, awansując na stanowisko dyrektora finansowego. Odpowiadał też za współpracę z instytucjami finansowymi i kontrolę wewnętrzną. W latach 1997-1998 pracował w centrali CU w Londynie, w dziale ryzyk biznesowych. Posiada uprawnienia biegłego rewidenta. W latach 1998-2003 był wiceprezesem Commercial Union PTE, zarządzającego największym w Polsce funduszem emerytalnym. W 2003 roku został wiceprezesem grupy CU odpowiedzialnym za finanse, a w 2007 roku również szefem operacji.

Informacje:
• Bohdan Białorucki, tel. (22) 557 43 41, e-mail: bohdan_bialorucki@cu.com.pl
• Grzegorz Mathea, tel. (22) 557 43 70, e-mail: grzegorz_mathea@cu.com.pl
• Dodatkowe informacje www.cu.pl

Grupa Commercial Union Polska jest częścią międzynarodowej Grupy Aviva – piątej instytucji ubezpieczeniowej na świecie i pierwszej w Wielkiej Brytanii pod względem przychodów. Grupa Aviva działa w 30 krajach. Ma silną pozycję m. in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Włoszech, Polsce, USA, Kanadzie i Australii. Obsługuje na całym świecie 45 mln klientów, osiąga roczne przychody na poziomie 50 miliardów funtów i zarządza aktywami o wartości ponad 360 mld funtów. Dodatkowe informacje: www.aviva.com

Comments are closed.