eurobank podwójnie wyróżniony w konkursie Złote Spinacze za projekty promujące innowację

eurobank podwójnie wyróżniony w konkursie Złote Spinacze za projekty promujące innowację

W tegorocznym konkursie Złote Spinacze, organizowanym przez Związek Firm Public Relations, aż dwa projekty eurobanku zdobyły najwyższe uznanie ekspertów. Złotym Spinaczem, a więc nagrodą główną, w kategorii public affairs i lobbing wyróżniono kampanię NapiszmydoEuropy.pl, organizowaną przez eurobank wspólnie z Fundacją Projekt: Polska. Kampania, mająca na celu wsparcie polskich działań o siedzibę Europejskiego Instytutu Technologii i Innowacji (EIT), jest elementem wieloletniego zaangażowania eurobanku w promocję innowacji i przedsiębiorczości. Wartości te, towarzyszące bankowi od początku istnienia, są także osią komunikacji wewnętrznej firmy - wyróżnionej w tegorocznym konkursie w kategorii PR wewnętrzny.
eurobank - innowacja, kreatywność, przełamywanie schematów
Od momentu powstania we wrześniu 2003 r., eurobank nieustannie wdraża w życie idee swojego twórcy, Mariusza Łukaszewicza (1960-2004). Przełamując schematy w myśleniu o usługach bankowych, udowadnia, że w biznesie kluczowa jest kreatywność, odwaga i innowacja. Zgodnie z tą filozofią, eurobank chce także kreować biznesową rzeczywistość. Konsekwentnie stawia na młode, przedsiębiorcze osoby i pragnie inspirować je do rozwoju oraz odważnego realizowania celów. Dlatego od początku swego istnienia bank jest partnerem fundacji promujących młodą przedsiębiorczość: AIP, a wcześniej Studenckiego Forum BCC. Wspierał je w realizacji ich największych kampanii, m.in. programu Twoja Wizja Rozwoju Przedsiębiorczości, Konkursu na Biznesplany czy Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości. Wśród autorskich inicjatyw eurobanku znajdują się także programy promujące innowacje gospodarcze - wśród nich szeroka kampania na rzecz polskiej kandydatury Europejskiego Instytutu technologii i Innowacji pod hasłem www.napiszmydoeuropy.pl.
NapiszmydoEuropy.pl - I nagroda w kategorii public affairs i lobbing
Kampania NpiszmydoEuropy.pl miała na celu wsparcie polskiej walki o siedzibę Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii. Obejmowała dwie płaszczyzny działań - wewnątrz kraju i zagranicą, na arenie Unii Europejskiej. Działania w Polsce miały na celu aktywizację poparcia społecznego dla lokalizacji Instytutu właśnie w Polsce oraz mobilizację polskich decydentów politycznych do walki o tę szansę. Poparcia EIT udzieliło w ramach kampanii ćwierć miliona Polaków - to poparcie społeczne stało się silnym argumentem dyplomatycznym wykorzystywanym w negocjacjach z Unią Europejską. Projekt zgromadził unikalną koalicję mediów, organizacji pozarządowych, naukowców i polityków i zmobilizował ich do wspólnego działania. Zaangażował też tysiące internautów.
Ogólnopolska kampania została zrealizowana przez eurobank i Fundację Projekt: Polska. Za działania mediowe w jej ramach odpowiadała agencja Rc2 (Raczkiewicz Chenczke Consultants), stronę internetową stworzyło Tribal DDB.
Internal branding - wyróżnienie w kategorii PR wewnętrzny
Projekt “Internal branding” - wzmacnianie marki wewnątrz organizacji, został zrealizowany przez eurobank we współpracy z agencją RR Communication Consulting. eurobank od początku w spójny sposób buduje firmową markę, której filozofią jest oferowanie prostych i dostępnych produktów bankowych, a także nieustanne dążenie do innowacji, kreatywność i przełamywanie schematów. Program “Internal branding”, obejmujący szereg działań wewnętrznych na przestrzeni całego roku, zakładał wzmocnienie świadomości tych wartości wewnątrz organizacji, zatrudniającej dziś ponad 3200 osób w całym kraju.

Comments are closed.