Jeszcze przez miesiąc można wygrać bank!

Jeszcze przez miesiąc można wygrać bank!

Termin nadsyłania prac do konkursu “Wygraj eurobank!” został przedłużony do końca roku!
Zwycięzca wygra placówkę franczyzową eurobanku, wartą kilkadziesiąt tysięcy złotych

“Wygraj eurobank!” to wyjątkowy konkurs adresowany do przedsiębiorczych osób, które mają pomysł i energię, by podbijać rynek finansowy. Uczestnicy konkursu rywalizują w symulacji działania prawdziwej placówki bankowej. Autor najlepszego biznesplanu zostanie w nagrodę właścicielem wartej kilkadziesiąt tysięcy złotych placówki franczyzowej eurobanku - po raz pierwszy w Polsce można w ten sposób wygrać bank. Na laureatów II i III miejsca w konkursie czekają zaś granty, które pomogą im w wystartowaniu własnego bankowego biznesu. Organizatorem konkursu jest eurobank, lider innowacji na rynku finansowym, od lat zaangażowany także w promocję młodej przedsiębiorczości. Partnerem akcji są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie www.wygrajeurobank.pl.

Jak wygrać bank?
Konkurs adresowany jest do aktywnych, przedsiębiorczych osób powyżej 21-go roku życia - prowadzących własne firmy i tych, którzy chcą je dopiero założyć. Zadanie konkursowe opiera się na symulacji prowadzenia placówki franczyzowej banku, w realnym, konkurencyjnym otoczeniu rynkowym. Uczestnicy rozwiązują złożone z 2 modułów zadanie:

Dokonaj analizy rynku i występującej na nim konkurencji w mieście, w którym chcesz otworzyć placówkę franczyzową eurobanku (lista miast dostępna na stronie www.wygrajeurobank.pl). Wnioski
z analizy rynku wykorzystaj do opracowania raportu zawierającego propozycje działań promocyjno-sprzedażowych. Celem jest maksymalna sprzedaż.
Opracuj program ciągłego doskonalenia umiejętności pracowników Twojej placówki i zaproponuj system motywacyjny, który pozwoli efektywnie zwiększać wysokość indywidualnej sprzedaży.

Tak jak w przypadku prawdziwej franczyzy, symulacja rozgrywa się w warunkach rynkowych mniejszego miasta (15-25 tys. mieszkańców) i dotyczy placówki, której działanie opiera się na jasno określonych zasadach. Prowadzący ją przedsiębiorca musi liczyć się ze wszystkimi lokalnymi wyzwaniami. W ich pokonaniu pomaga mu duże wsparcie ze strony centrali banku - znana marka, dostępność szerokiego portfolio produktów, promocja etc. Uczestnicy konkursu powinni wykazać się z jednej strony dużą kreatywnością i nieszablonowym myśleniem, a z drugiej - precyzyjnie przeanalizować warunki rynkowe i użyć swojej wiedzy dla stworzenia realnych biznesowych rozwiązań.

Nagrody w konkursie, zgodnie z filozofią eurobanku, mają charakter impulsu do dalszego działania.

I nagroda - pełne sfinansowanie otwarcia placówki franczyzowej eurobanku

II i III nagroda - grant, który pozwoli sfinansować 50% kosztów wyposażenia placówki
Prace można nadsyłać do końca grudnia 2008 r., a więc jeszcze przez miesiąc! Na I etapie wyłoniona zostanie grupa autorów najciekawszych biznesplanów, którzy zaprezentują następnie osobiście swoje projekty przed kapitułą konkursu. Zwycięzców konkursu poznamy w lutym 2009 r.
Podstawowym źródłem informacji nt. konkursu jest strona www.wygrajeurobank.pl. Dodatkowe informacje przydatne do rozwiązania zadań uczestnicy znajdą na stronie poświęconej modelowi franczyzy eurobanku: www.eurobankpartner.pl

Comments are closed.