eurobank łączy pokolenia na www.przez-pokolenia.pl

eurobank łączy pokolenia na www.przez-pokolenia.pl

eurobank jest partnerem akcji przez-pokolenia.pl, zainicjowanej przez Grupę Onet.pl. Projekt ma na celu promowanie aktywnego wizerunku seniorów, którzy stanowią liczne grono wśród klientów banku, oraz budowanie i wzmacnianie więzi rodzinnych między pokoleniami. W ramach akcji powstał wyjątkowy portal: www.przez-pokolenia.pl.
Akcja skierowana jest do szerokiej grupy odbiorców: zarówno młodzieży, jak i ludzi starszych, których partnerzy programu chcą wprowadzić w świat możliwości, jakie oferuje internet.

Dlaczego eurobank?
- Dla eurobanku naturalny był udział w tym projekcie. Dobrze znamy grupę seniorów. Na początku naszej rynkowej działalności, szukając rynkowych okazji, jako jedna z pierwszych instytucji finansowych dostrzegliśmy jej potencjał. Emerytom i rencistom również spodobał się nasz bank - dzięki prostym, przejrzystym usługom i dogodnej lokalizacji oddziałów. Z pewnością jednak również dzięki otwartej, sympatycznej i profesjonalnej obsłudze. Jeszcze kilka lat temu często przed placówkami eurobanku można było zobaczyć doradców, którzy uczyli starszych klientów korzystania z bankomatu i karty płatniczej. Być może również dzięki eurobankowi w starszym pokoleniu dokonała się przemiana i teraz jego przedstawiciele częściej i z większą śmiałością oraz wiedzą korzystają z produktów bankowych. Nie tylko z lokat, ale też bardziej skomplikowanych usług: kart kredytowych czy bankowości elektronicznej. Aby im to ułatwić i aby kontynuować nasze wsparcie edukacyjne, zostaliśmy partnerem akcji przez-pokolenia.pl, która jest bliska naszym dotychczasowym działaniom - mówi Maciek Szczechura, wiceprezes eurobanku odpowiedzialny za zintegrowaną komunikację.
Przewodnik po Internecie
W ramach akcji powstał wyjątkowy portal www.przez-pokolenia.pl. Użytkownicy www.przez-pokolenia.pl znajdą w nim bogatą ofertę poradnikową, a w niej sekcje tematyczne takie jak: Akademia e-Seniora UPC, czyli przewodnik po internecie; Jak to zrobić; Finanse z eurobankiem; informacje z kraju i ze świata. Wszystkie informacje przygotowane zostały w bardzo czytelny i prosty sposób.
Równolegle rozpoczęty został konkurs promujący projekt, pod hasłem “Historia z Myszką”. Jego idea polega na nawiązywaniu więzi międzypokoleniowych - zachęcaniu młodych ludzi, żeby razem z rodzicami i dziadkami obejrzeli rodzinne zdjęcia, opisali ich historię i wysłali na www.przez-pokolenia.pl. Do rozdania jest 130 nagród “nowej generacji dla starszej generacji” - wśród nich laptopy, kursy komputerowe i podręczniki korzystania z internetu Akademii e-Seniora.
Partnerzy projektu
Inicjatorem projektu przez-pokolenia.pl jest Grupa Onet.pl, długofalowymi partnerami - eurobank, UPC Polska, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.
eurobank to bank detaliczny, który łączy nowoczesną formułę placówek z przyjazną, profesjonalną obsługą oraz prostymi i łatwo dostępnymi produktami bankowymi. Podstawowe produkty eurobanku to szybki kredyt gotówkowy, karta kredytowa i kredyt hipoteczny. Bank jest laureatem wielu nagród, m.in. za “sprawność działania” w rankingu miesięcznika “Bank”.
Onet.pl - to największy polski portal internetowy prowadzący ponad 200 rozbudowanych serwisów tematycznych, to także jeden z największych portali w Europie pod względem oglądalności (page views).
UPC Polska - jest wiodącym dostawcą potrójnej usługi: telewizji kablowej, szerokopasmowego dostępu do Internetu i usług telefonicznych dla klientów indywidualnych i firm.
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) - utworzona przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizuje w Polsce Program Biblioteczny w ramach szerszego przedsięwzięcia “Global Libraries”, w którym w wybranych krajach Fundacja Billa i Melindy Gates tworzy partnerstwa w celu zapewnienia obywatelom bezpłatnego dostępu do technologii informacyjnych i komunikacyjnych poprzez sieć bibliotek publicznych.
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności - jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, internetu i szkoleń.

Comments are closed.