Kolejny rekord świata Dee Caffari na jachcie Aviva

Kolejny rekord świata Dee Caffari na jachcie Aviva

Dee Caffari, 36-letnia brytyjska żeglarka, ustanowiła dzisiaj kolejny rekord świata, stając się pierwszą kobietą, która samotnie i bez przystanku opłynęła jachtem glob w obu kierunkach.

Dee Caffari zakończyła dzisiaj u wybrzeży Francji samotny rejs dookoła świata w kierunku wschodnim w ramach regat Vendée Globe. Podróż na jachcie Aviva trwała 99 dni.

W 2006 roku Dee Caffari jako pierwsza kobieta opłynęła Ziemię, wybierając trudniejszy kierunek – na zachód, naprzeciw dominującym wiatrom i prądom morskim. Tamten wyczyn zajął jej 178 dni.

Grupa Aviva, działająca w 27 krajach Europy, Ameryki Północnej, Azji i w Australii, była jedynym sponsorem jachtu i współorganizatorem obu wypraw Dee Caffari.

Rekordzistka to była nauczycielka wychowania fizycznego, od wielu lat pasjonująca się żeglarstwem. W ciągu wieloletnich treningów zdobyła najwyższe umiejętności nawigacyjne. Podczas obu wypraw nie tylko zmagała się z żywiołami, ale również prowadziła dziennik pokładowy, który był publikowany na bieżąco na stronie www.avivaoceanracing.com – miłośnicy żeglarstwa mogą znaleźć tam wiele ciekawych informacji i opisów niezwykłych wrażeń.

Comments are closed.