Fortis Bank z zadowoleniem przyjmuje nowe porozumienie z BNP Paribas

Fortis Bank z zadowoleniem przyjmuje nowe porozumienie z BNP Paribas

Fortis Bank Belgia docenia starania BNP Paribas, rządu Belgii oraz Fortis holding poczynione w celu wypracowania nowej umowy potwierdzającej1, że BNP Paribas będzie przyszłym większościowym akcjonariuszem Fortis Banku Belgia. Jego udziałowcem będzie nadal także belgijskie państwo2 , oraz państwo Luksemburg w spółce BGL, w której Fortis Bank Belgia ma mniejszościowe udziały.

“Cieszy nas nowe porozumienie z BNP Paribas” mówi Filip Dierckx, CEO Fortis Banku Belgia. “Porozumienie z BNP Paribas pozwoli nam, bankowi i jego pracownikom, zbudować przyszłość w prawdziwie europejskiej instytucji finansowej z korzyścią dla naszych klientów. Od października ubiegłego roku, Rada Nadzorcza, biorąc odpowiedzialność za miliony klientów, 38000 pracowników i udziałowców, przygotowuje się do podjęcia tej decyzji. Kiedy umowa zostanie sfinalizowana, bank, gwarantując sprawną obsługę klientom, będzie gotowy do wdrożenia inicjatyw integracyjnych”.

Poprzez transakcję, dzięki nowym licencjom i obecności na nowych rynkach, BNP Paribas wzmocni swoją pozycję zintegrowanego banku w Europie. W zakresie bankowości detalicznej francuska grupa finansowa stanie się wiodącym bankiem w strefie euro pod względem zgromadzonych depozytów. BNP Paribas znajdzie się również w gronie pięciu największych zarządzających aktywami oraz stanie się wiodącym bankiem świadczącym usługi z zakresu private banking w strefie euro.

Comments are closed.