Nowa lokata dla małych i średnich przedsiębiorstw

Nowa lokata dla małych i średnich przedsiębiorstw
Od dziś małe i średnie przedsiębiorstwa obsługiwane przez Fortis Bank mogą wpłacać swoje pieniądze na lokatę 21–dniową o stałym oprocentowaniu. Bank gwarantuje im odsetki na poziomie 5,5 proc. w skali roku.
– Ponad połowa lokat zakładanych przez małe i średnie przedsiębiorstwa to depozyty do 1 miesiąca, co pokazuje, że przedsiębiorcy wolą krótkie okresy deponowania środków i cenią sobie szybszy dostęp do pieniądza. Dlatego teraz dajemy im produkt o jeszcze większej płynności – tłumaczy Mateusz Wojnar, menedżer produktu w Departamencie Strategii Małych i Średnich Przedsiębiorstw i Klientów Indywidualnych w Fortis Banku.
– Klientom, którzy poszukują atrakcyjnych form lokowania firmowych nadwyżek finansowych proponujemy jedno z najwyższych oprocentowań na rynku, przystępną kwotę minimalną depozytu, wygodny dostęp do produktu – dodaje.

Nowa lokata jest depozytem odnawialnym. Jej minimalna kwota to 5 tys. zł. Założyć ją można za pośrednictwem Transakcyjnego Centrum Telefonicznego.

Cały czas klienci mogą korzystać z promocyjnej oferty lokat 3– i 6– miesięcznych dla firm (dostępnych od 10 tys. zł). Ich oprocentowanie wynosi odpowiednio 5 proc. i 5,20 proc.

– Uzupełnieniem oferty depozytowej Fortis Banku dla firm, którym zależy niemal na stałym dostępnie do pieniędzy, ale które nie chcą pozbawiać się możliwość zarabiania na zgromadzonych środkach jest 1–tygodniowa e– lokata dostępna już od 2 tys. zł. Jej oprocentowanie to aktualne 4,75 proc w skali roku – mówi Mateusz Wojnar.

Comments are closed.