BRE Bank zaprasza na Forum Makroekonomiczne

BRE Bank zaprasza na Forum Makroekonomiczne

Już po raz drugi BRE Bank zaprasza na Forum Makroekonomiczne. To unikalna okazja do spotkania się ekspertów z dziedziny makroekonomii, finansów, zarządzania oraz przedstawicieli zarządów największych polskich przedsiębiorstw. Tegoroczny kongres został poświęcony problematyce zrównoważonego rozwoju w dobie kryzysu. Spotkanie odbędzie się 12 marca 2009 r. o godz. 10:00 w Hotelu Westin w Warszawie.

Kongres adresowany jest głównie do gości Banku: przedstawicieli największych korporacji działających na polskim rynku oraz reprezentantów ministerstw i agend rządowych.

Spotkanie rozpocznie się prezentacją Stephena Philipsa, partnera londyńskiego Biura White & Case, który poruszy kilka najistotniejszych kwestii dotyczących problemów zrównoważonego rozwoju w skali makro, w tym między innymi odpływ kapitału zagranicznego z rynków wschodzących, załamanie wymiany międzynarodowej i pogorszenie się sytuacji finansowej przedsiębiorstw. Po sesji pytań i odpowiedzi goście będą mieli okazję wysłuchać wykładu prof. Witolda Orłowskiego, głównego doradcy ekonomicznego PricewaterhouseCoopers Polska, który przybliży, szczególnie ważne i aktualne w dobie kryzysu, problemy dotyczące właściwej komunikacji firm z interesariuszami i otoczeniem biznesowym.

Podczas spotkania goście będą mieli okazję zabrać głos w dyskusji panelowej, w której udział wezmą: prof. Stanisław Gomułka – główny ekonomista BCC, Mirosław Gronicki – Minister Finansów w rządzie Marka Belki , Igor Chalupec – prezes zarządu ICENTIS Sp. z o.o. Corporate Solutions S.K.A., Lech Gliciński – partner z Biura White&Case w Polsce, Wojciech Topolnicki – wiceprezes ds. Finansowych w PGE Polska Grupa Energetyczna oraz Mariusz Grendowicz – prezes zarządu BRE Banku.

Kongres zakończy wywiad z gościem specjalnym, którym w tym roku będzie Janusz Lewandowski, ekonomista i polityk, poseł na Sejm I, III i IV kadencji, były minister przekształceń własnościowych, deputowany do Parlamentu Europejskiego V i VI kadencji oraz wiceprzewodniczący Komisji Budżetowej.

„Forum Makroekonomiczne to kolejna doskonała okazja do spotkania z osobami odpowiedzialnymi za analizy i prognozy makroekonomiczne, ekspertami kształtującymi strategie rozwoju korporacji w Polsce. Wierzę, że dla naszych klientów to także atrakcyjna możliwość poznania opinii autorytetów na temat bieżącej kondycji gospodarek Polski i świata oraz prognoz ich rozwoju”- mówi Anna Winiarska, dyrektor Departamentu Współpracy z Korporacjami BRE Banku.

„Naszą intencją przy organizacji Forum było umożliwienie uczestnikom panelu, naszym gościom, wymiany poglądów na temat przyszłych uwarunkowań dla rozwoju korporacji w Polsce” – dodaje Anna Winiarska.

Partnerem wydarzenia jest redakcja miesięcznika Forbes.

Patronat medialny nad kongresem objęły:
Radio PIN
Bankier.pl

Comments are closed.