Paweł Dangel autorytetem świata finansów

Paweł Dangel autorytetem świata finansów

Paweł Dangel, prezes Grupy Allianz Polska znalazł się wśród 12 autorytetów świata finansów w Polsce w rankingu miesięcznika „Home & Market”. Ranking powstał w oparciu o opinie i wskazania menedżerów, studentów, dziennikarzy i czytelników (250 osób).

Zdaniem redaktor naczelnej H&M, Rity Schultz w zestawieniu znalazły się osoby, które mają wiedzę i doświadczenie. Są autorytetami dla swoich pracowników, studentów i konkurentów. Są podziwiani bądź… krytykowani. Wzbudzają emocje, a to tylko dowód na to, że potrafią być kontrowersyjni i potrafią myśleć inaczej niż wszyscy. Chętnie dzielą się wiedzą i kształcą najlepszych na rynku.

Oprócz Pawła Dangla na liście znaleźli się Krzysztof Rybiński, Jan Krzysztof Bielecki, Leszek Balcerowicz, Katarzyna Zajdel-Kurowska, Witold Orłowski, Józef Wancer, Jacek Bartkiewicz, Halina Wasilewska-Trenkner, Adam Uszpolewicz, Jacek Socha, Marek Zuber.

Paweł Dangel został określony jako skuteczny, otwarty na pracowników szef, z którym ludzie chcą pracować. Stworzył sukces Allianz w Polsce i może się pochwalić najmniejszą na tym rynku fluktuacją kadr. Przyciąga do siebie najlepszych i tylko z najlepszymi chce pracować. Może dlatego, że z wykształcenia jest reżyserem, wie jak skutecznie kierować ludźmi i jak ustawić wszystko, by grało. Przykład menedżera, który od podstaw poznał pracę w ubezpieczeniach. Zaczynając jako agent ubezpieczeniowy, przeszedł wszystkie szczeble rozwoju kariery. W 1994 r. został wiceprezesem w TU na Życie Nationale-Nederlanden Polska, ale już w 1997 r. został szefem wchodzącej na polski rynek spółki Allianz. Stworzył w Polsce grupę finansową, w skład której oprócz towarzystw ubezpieczeniowych wchodzą m.in. TFI, PTE, a także bank.

Comments are closed.