Euronet rozpoczyna współpracę z Bankiem BGŻ

Euronet rozpoczyna współpracę z Bankiem BGŻ

Bankomat 24/Euronet Sp. z o.o., największy w Polsce niezależny operator i właściciel sieci bankomatów, podpisał umowę z Bankiem BGŻ. To już 18 bank na rynku polskim, który rozpoczął współpracę z firmą Euronet w zakresie udostępnienia klientom urządzeń należących do sieci.

Od początku lipca klienci Banku BGŻ posiadający konta osobiste w ramach Planu Standardowego oraz Aktywnego, mogą realizować transakcje w 2000 bankomatów Euronet bez prowizji. Korzystając z urządzeń należących do sieci Euronet, będą mieli do dyspozycji wypłatę gotówki, sprawdzenie salda konta oraz zakup doładowań kart telefonicznych pre-paid.

„Dzięki podpisanej umowie klienci Banku BGŻ znaleźli się w gronie blisko 65% posiadaczy kart płatniczych w całym kraju, którzy mogą korzystać z bankomatów Euronet bez prowizji lub na preferencyjnych warunkach”. – powiedział Marek Szafirski, prezes firmy Euronet w Polsce. „Od kilkunastu lat konsekwentnie zwiększamy liczbę naszych urządzeń oraz ich funkcjonalność. Dzięki temu wszystkie banki, które nawiązują współpracę z Euronetem zwiększają swobodę dostępu klientów do gotówki, a tym samym atrakcyjność swojej oferty”
– dodaje Marek Szafirski.

Firma Euronet dysponuje obecnie największą pod względem preferencyjnych opłat siecią bankomatów w Polsce. Klienci BGŻ będą mogli korzystać z niej na takich samych zasadach jak w przypadku bankomatów własnych należących do Banku.

– Dzięki współpracy z Euronetem sieć bezprowizyjnych bankomatów udostępnianych naszym klientom wzrosła do niemal 5000 – powiedział Michał Gajewski wiceprezes Banku BGŻ.

BGŻ to już 18 bank w kraju, który nawiązał współpracę z firmą w zakresie uczestnictwa
w sieci Euronet oraz zarządzania bankomatami należącymi do banków. Partnerami firmy są również: Alior Bank, Bank BPH, Bank Pekao SA, Bank Handlowy, Deutsche Bank PBC, Getin Bank, ING Bank Śląski, Inteligo, Kredyt Bank, Lukas Bank, Nordea Bank, mBank, Multibank, Polbank, Raiffeisen Bank, SKOK oraz Sygma Bank. Dzięki dynamicznemu rozwojowi sieci oraz nawiązywaniu współpracy z wiodącymi bankami Euronet zarządza łącznie już co piątym bankomatem w Polsce.

Bankomat24/Euronet Sp. z o.o. jest częścią Euronet Worldwide, światowego lidera
w zakresie przetwarzania bezpiecznych elektronicznych transakcji finansowych
oraz właściciela największej sieci bankomatów na terenie Europy. Ponadto Euronet oferuje przetwarzanie transakcji pre-paid oraz zintegrowane oprogramowanie, które wspiera pracę wielu instytucji finansowych. W Polsce firma działa od 1995 r. i zatrudnia ponad
90 pracowników.

Firma posiada sieć 2000 bankomatów własnych oraz zarządza ponad 400 bankomatami należącymi do różnych banków. Euronet zarządza łącznie co piątym bankomatem w Polsce, co czyni z firmy niekwestionowanego lidera na rynku outsourcingu w tym obszarze. Miesięczna liczba transakcji w obsługiwanych przez Euronet bankomatach przekracza 15 mln operacji, co stanowi 25 % wszystkich transakcji bankomatowych w Polsce. Euronet jest również wiodącym dystrybutorem usługi e-pay, umożliwiającej doładowania kont telefonów GSM w systemie pre-paid poprzez bankomaty oraz sieć terminali POS. Przetwarza ponad 3 mln transakcji doładowań elektronicznych każdego miesiąca, osiągając tym samym 16% udział w rynku.

Bank BGŻ od lat zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce największych banków w Polsce. Celem banku jest utrzymanie wiodącej pozycji w sektorze rolno-spożywczym i uzyskanie statusu lokalnego partnera pierwszego wyboru klientów indywidualnych, przedsiębiorców i firm. Bank BGŻ dysponuje szeroką siecią blisko 300 oddziałów.

Źródło informacji :
Barbara Matusik Katarzyna Szczypek
On Board Public Relations On Board Public Relations
Tel: +48 (22) 321 51 00 Tel: +48 (22) 321 51 00
Fax: +48 (22) 321 51 01 Fax: +48 (22) 321 51 01
bmatusik@onboard.pl kszczypek@onboard.pl

Comments are closed.