Oszczędzanie na emeryturę bez ryzyka inwestycyjnego – dożywotnia renta

AEGON Gwarantowany Program Emerytalny Plus, unikalne rozwiązanie emerytalne gwarantujące wypłatę dożywotniej renty, jest od dziś dostępne w Expanderze. Program stanowi uzupełnienie oszczędzania na emeryturę w II i III filarze, zapewniając ochronę zgromadzonego kapitału.

AEGON Gwarantowany Program Emerytalny Plus to ubezpieczenie, które gwarantuje wypłatę dożywotniej renty od momentu ukończenia przez ubezpieczonego 65. roku życia. Produkt może być uzupełnieniem zarówno obowiązkowego oszczędzania na emeryturę w ZUS i OFE, jak i dobrowolnych programów emerytalnych - czyli II i III filaru - które wiążą się z podejmowaniem ryzyka inwestycyjnego.

- Dobry plan emerytalny powinien składać się przede wszystkim z części inwestycyjnej, w której ekspozycja na rynek akcji powinna być indywidualnie określona, na podstawie wieku oszczędzającego, jego skłonności do podejmowania ryzyka, rodzaju wykonywanej pracy czy sytuacji rodzinnej. W długim terminie przynosi to bowiem największe korzyści – mówi Piotr Augustynowicz, członek zarządu Expander Advisors. - Wydarzenia ostatnich dwóch lat pokazały jednak jak ważna ważna jest ochrona gromadzonego kapitału – dodaje.
-
Taką funkcję spełnia AEGON Gwarantowany Program Emerytalny Plus. - Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie tego produktu do oferty Expandera, aby nasi klienci mieli możliwość wyboru różnych rozwiązań służących do gromadzenia oszczędności na emeryturę, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i oczekiwań – wyjaśnia Piotr Augustynowicz.

Konstrukcja produktu jest bardzo prosta. W zamian za opłacanie stałych składek klient otrzymuje z góry określoną rentę, którą może zamienić na jednorazową odprawę kapitałową. Na wysokość świadczenia nie ma wpływu sytuacja na giełdzie. Zarówno w przypadku renty jak i odprawy kapitałowej z góry określona jest minimalna, gwarantowana kwota świadczenia, która faktycznie może być jednak wyższa od wartości minimalnej, gdyż zostanie powiększona o udział w zysku wypracowanym przez AEGON TUnŻ oraz premię. Klient sam określa wysokość składki. Minimalna kwota to 100 zł. Stan zdrowia ubezpieczonego nie ma żadnego wpływu, ani na wysokość składki, ani na wysokość świadczenia.

Szczegóły ubezpieczenia AEGON Gwarantowany Program Emerytalny Plus zawarte są w OWU dostępnych w oddziałach Expandera. Doradcy Expandera oferują klientom szeroką gamę produktów inwestycyjnych, oszczędnościowych, emerytalnych, ochronnych, zdrowotnych i kredytowych, co pozwala stworzyć pełny model finansów osobistych.

źródło: Expander

Comments are closed.