Allianz uruchamia centra bankowo-ubezpieczeniowe

2 września Grupa Allianz Polska uruchomiła na terenie całego kraju 7 centrów bankowo-ubezpieczeniowych. To kolejny krok w poszerzaniu współpracy między spółkami w grupie Allianz Polska.

Centra bankowo-ubezpieczeniowe Allianz to działające w wybranych placówkach Allianz Banku zespoły agentów dedykowane głównie sprzedaży ubezpieczeń. Dzięki wspólnej lokalizacji z oddziałami bankowymi klienci będą mogli w jednym miejscu załatwić formalności związane z zarządzaniem swoimi finansami i skorzystać nie tylko z oferty bankowej, ale także z indywidualnych ubezpieczeń. Jest to krok zgodny z ideą budowania Allianz jako jednej grupy finansowej oferującej usługi ubezpieczeniowe, inwestycyjne oraz bankowe. Pierwsze centra zostały uruchomione od września w Warszawie, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Olsztynie i Bydgoszczy.

- W obszarze ubezpieczeń wciąż jest duży potencjał do wykorzystania, dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie sieci nastawionej na ich sprzedaż. To unikalne na polskim rynku rozwiązanie. Doświadczenie i umiejętności sprzedażowe agentów połączyliśmy z dostępną w jednym miejscu ciekawą ofertą produktów finansowych - mówi Jerzy Nowak, wiceprezes TU Allianz Polska.

- W centach bankowo-ubezpieczeniowych chcemy wykorzystać współpracę, tak aby klienci mogli skorzystać z pełnej oferty finansowej w jednym miejscu – dodaje Jolanta Rycerz, członek zarządu Allianz Banku, nadzorująca projekt po stronie bankowej.

Comments are closed.