eurobank wspiera “Kampanię Informacyjną Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE”

eurobank włączył się w ogólnopolską Kampanię Informacyjną Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE. Kampania społeczna ma na celu edukowanie Polaków o konieczności zgłaszania utraty dokumentów i zagrożeniach, jakie niesie za sobą zaniedbanie zastrzeżenia zagubionych lub ukradzionych dokumentów. Patronem kampanii Jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, zaangażowana jest w nią również Policja oraz Federacja Konsumentów, a także m.in. gminy, uczelnie i telekomy. W I etapie Kampanii (czerwiec – grudzień 2008 roku) osiągnięto duży sukces - wzrost liczby zgłoszonych zastrzeżeń dokumentów na poziomie aż 45%. Zaangażowanie w kampanię wpisuje się w realizowany przez eurobank od 2 lat szeroki program edukacji finansowej konsumentów.

Zaangażowanie eurobanku w edukację finansową konsumentów

eurobank, lider innowacji na rynku finansowym, jako pierwszy w Polsce wprowadził m.in. kredyt w 15 minut, kredyt na dowód oraz kartę kredytową wydawaną „od ręki”, w trakcie jednej wizyty w placówce.

- Zgodnie z hasłem „Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?” od lat proponujemy Klientom maksymalnie dostępne, proste i szybkie produkty oraz usługi finansowe. Minimum formalności i sprawność procesów to flagowe cechy naszej obsługi. Równie ważne jest dla nas jednak także jej bezpieczeństwo. Dlatego zdecydowaliśmy się aktywnie włączyć w Kampanię Informacyjną Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE. Wierzymy, że odegra ona ważną rolę w budowaniu świadomości Polaków na tym polu i cieszymy się z już osiągniętych sukcesów. Będziemy aktywnie promować kampanię, także w ramach prowadzonej od 2 lat przez eurobank szerokiej platformy edukacji finansowej konsumentów - mówi Wojciech Humiński, wiceprezes zarządu Euro Bnaku SA.
W ramach realizowanej od 2007 roku platformy edukacji finansowej konsumentów bank zrealizował już szereg działań. Platforma edukacyjno-poradnikowa „Domowy budżet z eurobankiem” obejmuje m.in.: aktywność ekspertów eurobanku w prasie konsumenckiej, cykliczną autorską rubrykę ekspercką w popularnym magazynie TeleTydzień, a także warsztaty dla dziennikarzy pism poradnikowych.

System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE oraz kampania informacyjna

System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE chroni osoby, które utraciły swoje dokumenty tożsamości. Ogranicza możliwości ich późniejszego wykorzystania do celów przestępczych popełnianych w imieniu i na szkodę osoby, która dokumenty utraciła. Każdy, kto zgubił dokumenty lub komu zostały one skradzione powinien jak najszybciej zastrzec je w Banku, gdyż dziennie notuje się nawet kilkadziesiąt prób posłużenia się cudzym lub podrobionym dokumentem. Informacje z jednego banku, poprzez System DZ, są błyskawicznie przekazywane do wszystkich banków i innych instytucji korzystających z Systemu. Oprócz banków korzystają z niego m.in. operatorzy telefonii komórkowych, Poczta Polska i szereg innych Uczestników.

Kampania Informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE trwa od roku. W tym czasie o ponad połowę udało się zwiększyć ilość zastrzeganych dokumentów tożsamości, które zostały zgubione lub skradzione. Zastrzeganych jest obecnie około 15.000 szt. miesięcznie Na podstawie danych udostępnionych przez Biuro Informacji Kredytowej ocenia się, że w samym sektorze bankowym, w ciągu ostatniego roku powstrzymano prawie 10.000 prób wyłudzeń kredytów na łączną kwotę 321 milionów złotych. Działania prowadzone w ramach Kampanii Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE z pewnością przekładają się na zwiększenie ogólnej świadomości o istnieniu Systemu DZ wśród Polaków. Funkcjonowanie Systemu DZ bezdyskusyjnie wzmacnia natomiast bezpieczeństwo wszystkich obywateli, jednocześnie chroniąc gospodarkę przed nadużyciami liczonymi w setkach milionów złotych.

Więcej informacji o kampanii: www.dokumentyzastrzezone.pl

Comments are closed.