W ING karty zbliżeniowe już są, przyszedł czas na Zbliżaki

ING Bank Śląski jako pierwszy bank w Polsce wprowadza do oferty Zbliżaki, nowoczesny typ karty płatniczej w formie naklejki. Zbliżaki można nakleić na dowolny przedmiot noszony ze sobą, np. telefon. Dzięki wykorzystaniu technologii zbliżeniowej możemy płacić zbliżając naklejkę do czytnika przy kasie. Limit jednorazowej transakcji wynosi 50 zł.
W marcu tego roku wprowadziliśmy do naszej oferty karty zbliżeniowe, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Teraz jako pierwsi w Polsce zdecydowaliśmy się zaoferować naszym klientom karty zbliżeniowe w formie naklejki ­- mówi Piotr Kochanowski, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej ING Banku. Zbliżaki można nakleić na przykład na telefon czy odtwarzacz MP3 i zapłacić za małe zakupy zostawiając portfel w domu.
Zbliżak z logo MasterCard to nowoczesna wersja płatniczej karty zbliżeniowej wydawanej do konta osobistego w formie naklejki. Umożliwia realizację drobnych, codziennych zakupów we wszystkich punktach handlowo-usługowych znajdujących się na terenie naszego kraju, wyposażonych w specjalne terminale z logo MasterCard PayPass. Zbliżakiem można dokonywać wyłącznie transakcji zbliżeniowych. W odróżnieniu od standardowych transakcji stykowych, transakcje zbliżeniowe nie wymagają potwierdzenia transakcji kodem PIN czy podpisem. Wystarczy zbliżyć naklejkę do czytnika.
Zbliżak umożliwia dokonywanie transakcji w sklepach i punktach oznaczonych logo Maestro Paypass - są to m.in. Coffee Heaven, a także McDonalds i Żabka. W Polsce limit jednorazowej transakcji zbliżeniowej wynosi 50 zł. Dzienny limit transakcji dokonywanych Zbliżakiem w ING Banku Śląskim wynosi 100 zł.
Płacenie kartą zbliżeniową i Zbliżakiem jest tak samo bezpieczne jak płacenie standardowymi kartami. W kartach zbliżeniowych zastosowano technologię bezpiecznego szyfrowania danych. Samo zbliżenie Zbliżaka do terminala, np. przejście ze Zbliżakiem obok czytnika, nie spowoduje “dokonania” przypadkowej transakcji. Terminal jest aktywowany przez sprzedawcę - po wprowadzeniu kwoty płatności na terminalu pojawia się kwota do zapłaty i dopiero wtedy możliwe jest dokonanie transakcji. Po wymianie danych pomiędzy terminalem a Zbliżakiem połączenie zostaje zakończone. Ewentualna próba kolejnego obciążenia klienta tą samą kwotą lub inną jest więc niemożliwa, gdyż takie działanie wymagałoby ponownego wprowadzenia kwoty i kolejnego kontaktu terminala ze Zbliżakiem.
Zbliżaki są dostępne w ING Banku Śląskim od 30 listopada br. i wydawane dla posiadaczy karty debetowej Maestro lub Maestro zbliżeniowej do kont osobistych w złotych polskich. Termin ważności Zbliżaka wynosi 12 miesięcy. Za wydanie Zbliżaka pobierana jest jednorazowa opłata w wysokości 30 zł.

Comments are closed.