Zarządzanie kartami w ING BusinessOnLine

Zarządzanie kartami w ING BusinessOnLine

ING Bank Śląski wprowadził nowe funkcjonalności w zakresie kart dla klientów korporacyjnych, pozwalające klientom zarządzać kartami za pomocą systemu bankowości internetowej - ING BusinessOnLine. Największe modyfikacje dotyczą kart przedpłaconych.

Jesteśmy jednym z pierwszych banków, które wprowadziły do oferty kartę przedpłaconą dla firm. Naszym klientom oferujemy najlepsze rozwiązania i dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie kolejnych nowości w ING BusinessOnLine. Już teraz nasi klienci mogą sami zarządzać swoimi kartami, bez konieczności wizyty w oddziale. Jesteśmy przekonani, że wprowadzone ułatwienia przełożą się na satysfakcję klientów i przyczynią się do utrzymania naszej oferty na najwyższym poziomie – powiedziała Kamila Wałachowska, odpowiedzialna za ofertę kart dla firm w ING Banku Śląskim.

W ramach modyfikacji ING Bank Śląski m.in. rozszerzył zakres dyspozycji dotyczących kart przedpłaconych składanych przez klienta poprzez ING BusinessOnLine. Modyfikacje pozwalają teraz na:

· aktywację karty,

· zastrzeżenie karty,

· rezygnację ze wznowienia karty,

· rezygnację z karty,

· wznowienie karty,

· zmianę dziennych limitów transakcji.

Do systemu dodano również moduł zarządzania personalizacją kart przedpłaconych. W konsekwencji klienci wykorzystują jeden, bezpieczny kanał komunikacji z ING Bankiem Śląskim. Dzięki tej funkcjonalności posiadacz ma pełną kontrolę nad danymi, może monitorować status obsługi poszczególnych, zamówionych kart. Z punktu widzenia klienta oferta jest na tyle elastyczna, że umożliwia indywidualną definicję parametrów karty, takich jak:

· waluta rachunku karty – PLN lub EUR,

· zasięg działania karty – krajowa lub międzynarodowa,

· możliwość dokonywania transakcji na odległość (płatności przez Internet),

· okres ważności karty (od 12 do 36 miesięcy),

· wysokość dziennego limitu transakcji gotówkowych,

· wizualizacja karty,

· możliwość odnowienia karty przedpłaconej do dotychczasowego rachunku karty.

Karta przedpłacona zapewnia wygodną obsługę wydatków służbowych i administracyjnych firmy oraz wypłatę wynagrodzeń i dodatkowych świadczeń finansowych dla pracowników. Taka karta posiada własny rachunek i nie jest powiązana z rachunkiem bankowym firmy. Kartę można zasilić określoną kwotą, przekazaną do dyspozycji użytkownika karty i dokonać kolejnego zasilenia w zależności od potrzeb.

Firmowe karty przedpłacone, w przypadku których właścicielem środków jest firma, stanowią bezpieczną i wygodną alternatywę dla gotówki i voucherów, atrakcyjną zwłaszcza dla tych pracowników, którzy swoje wyjazdy służbowe planują starannie pod względem finansowym lub nie mogą przekroczyć ściśle zaplanowanego na dany wyjazd budżetu. Firmowa karta przedpłacona może być również wykorzystywana do udostępniania pracownikom administracji środków na zakupy towarów i usług potrzebnych w codziennej działalności firmy.

Indywidualne karty przedpłacone, w przypadku których właścicielem środków jest użytkownik karty wskazany przez firmę, przeznaczone są do szerokiego zastosowania, np. do wypłaty wynagrodzeń, premii, świadczeń, bonów okazjonalnych, wsparcia działań promocyjnych firmy, itp. Spełniają one rolę elektronicznej portmonetki, umożliwiając posiadaczowi karty dostęp do środków pieniężnych bez konieczności posiadania rachunku bankowego.

ING Bank Śląski oferuje następujące karty przedpłacone:

karta MasterCard Corporate ze standardową wizualizacją, wydawana do rachunku karty w PLN,

karta Maestro z wizualizacją klienta wydawana do rachunku karty w PLN,

karta MasterCard Business ze standardową wizualizacją, wydawana do rachunku karty w EUR.

Comments are closed.