300 000 Klientów z rachunkami osobistymi Banku Pocztowego

W ciągu roku liczba Klientów posiadających ROR Banku Pocztowego zwiększyła się o prawie 50 tys. Od początku stycznia Bank zniósł opłaty za prowadzenie kont dla Klientów indywidualnych.

Z początkiem stycznia Bank Pocztowy uprościł taryfę opłat i prowizji wprowadzając jedynie dwie wartości - 0 zł lub 4 zł za poszczególne operacje. Zmiany te wynikają z przyjętej przez Bank filozofii działania, która pozwoli dopasować ofertę do wyznaczonych grup docelowych.

Segmentacja Banku Pocztowego wyróżnia grupę osób nieubankowionych, która jeszcze nie korzysta z rachunków bankowych, kredytów i kart. Barierą dla nich w posiadaniu konta jest opłata za jego prowadzenie. Bank, wykorzystując swoją przewagę, jaką jest dostęp do wszystkich rachunków za pośrednictwem najszerszej w Polsce sieci placówek pocztowych oraz oddziałów Banku Pocztowego, chce dotrzeć do tych osób oferując prostą i dostępną bankowość.
Podstawowe parametry Pocztowego Konta Standard oraz Nestor:

brak opłaty za prowadzenie rachunku,
bezpłatne przelewy za pośrednictwem bankowości internetowej (Pocztowy24) oraz telefonicznie przez automatyczny serwis infolinii,
bezpłatnie przelewy za pośrednictwem Poczty i placówek dla posiadaczy Pocztowego Konta Nestor,
bezpłatnego wypłacania gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą,
miesięczna opłata za kartę Visa Electron wydaną do rachunku wyniesie 4 zł.

Comments are closed.