Udany rok dla spółki BGŻ Leasing

W ramach świadczenia usług leasingowych, BGŻ Leasing oddał w 2009 r. w leasing środki trwałe o wartości 276,9 mln zł, co oznacza wzrost o 68 proc w porównaniu z 2008 rokiem. Spółka podpisała 1025 umów leasingowych, czyli o 48 proc. więcej niż w 2008 r.

– Rok 2009 był rekordowy w naszej działalności. Mimo kryzysu gospodarczego, spółka wykazała się wysoką dynamiką we wszystkich obszarach działalności – powiedział Marek Lozia, prezes Zarządu BGŻ Leasing Sp. z o.o.
Leasing cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. W 2009 r. najwięcej oddaliśmy w leasing maszyn i urządzeń – nieomal dwa razy tyle, co w 2008 r.
- Mam nadzieję, że 2010 r. będzie równie udany, co poprzedni –– dodał Marek Lozia.

BGŻ Leasing Sp. z o.o. powstała w 2007 r. wykorzystując rosnące zapotrzebowanie na leasing w warunkach wzrostu gospodarczego. Obecnie 51 proc. udziałów jest w posiadaniu holenderskiej firmy leasingowej De Lage Landen International (Grupa Rabobanku), zaś pozostałe udziały należą do Banku BGŻ. Spółka sprzedaje swoje produkty wykorzystując z jednej strony sieć sprzedaży oraz bazę Klientów Banku BGŻ, a z drugiej doświadczenie i wiedzę drugiego udziałowca czyli De Lage Landen International.
Głównym celem spółki jest uzupełnienie oferty finansowania środków trwałych dla klientów Banku BGŻ oraz stworzenie możliwości kontaktu z leasingową firmą bankową w przypadku zainteresowania leasingiem przez klientów Banku.

Comments are closed.