WZMACNIA SWOJĄ POZYCJĘ W SEKTORZE EDUKACJI I SZKOLEŃ SPECJALISTYCZNYCH

Firma Riverside pozyskała do swojego zespołu najwyższej klasy specjalistę, który ma jej pomóc w identyfikacji i rozwoju inwestycji w sektorze edukacyjno-szkoleniowym. Robert Bowen przychodzi do Riverside z ponad 40-letnim doświadczeniem, z firmy Scientific Learning Corporation, w której obecnie jest prezesem zarządu, a wcześniej pełnił funkcję dyrektora generalnego. Jako Senior Advisor, Bowen będzie blisko współpracował z globalnym zespołem Riverside ds. edukacji i szkoleń, pomagając mu identyfikować okazje inwestycyjne, jak również wspierając go w istniejących inwestycjach w tym sektorze.

Bob jest guru w dziedzinie edukacji i szkoleń – powiedział Stewart Kohl, dyrektor generalny Riverside.
W jeden dzień Riverside uzyskała cztery dekady doświadczenia, mądrości i kontaktów. Bob prowadził
i rozwijał ogromne przedsięwzięcia, doprowadzał do udanych przejęć, ale przede wszystkim zaczynał jako nauczyciel matematyki w liceum, trener i doradca. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Bob dołączy do naszego zespołu, który ma na koncie 20 zakończonych sukcesem inwestycji w edukację i szkolenia. Jego obecność
z pewnością wzmocni nasze zasoby intelektualne, a to stanowi najistotniejsze uzupełnienie naszego kapitału finansowego – dodał Kohl.

Oprócz pracy w Scientific Learning Corporation, Bowen pełnił też stanowisko prezesa Narodowego Komputerowego Systemu Edukacji (NKSE), jednej z pierwszych firm technologicznych. Bowen przyczynił się do osiągnięcia pozycji lidera przez NKSE, który dostarczył software do ponad 41 tys. szkół. Po przejęciu NKSE przez firmę Pearson, Bowen został zatrudniony przez nowego właściciela i zajął się kreowaniem strategii internetowej firmy.

Po zakończeniu pracy nauczyciela, Bowen rozpoczął swoją korporacyjną przygodę w firmie McGraw-Hill, gdzie spędził 16 lat na stanowiskach kierowniczych w dwóch różnych departamentach, które pod jego skrzydłami osiągnęły doskonałe rezultaty finansowe. Doświadczenie w McGraw-Hill pozwoliło Bowenowi zarządzać biznesem edukacyjnym w firmie Maxwell Communication Corporation, która została następnie przejęta przez McGraw-Hill i w ten sposób powstała firma joint venture, a Bowen czynnie uczestniczył
w tym procesie.

Wiele czynników sprawiło, że zdecydowałem się dołączyć do Riverside – mówi Bowen. Jej globalny zasięg jest imponujący, ale podczas ostatnio zorganizowanej przez tę firmę corocznej konferencji inwestorów, uderzyła mnie niesamowita kultura tej instytucji. Wiele firm pięknie mówi o wartościach i rozwoju, ale obserwując i rozmawiając z przedstawicielami Riverside, poczułem, że tam się wręcz żyje wartościami,
o których wszyscy inni mówią. Nie mogę się doczekać pierwszego dnia – dodał Bowen.

Bob doskonale rozmumie dziedzinę edukacji i szkoleń - powiedział Béla Szigethy, dyrektor generalny Riverside. Jego wiedza czyni z nas jeszcze lepszych kupujących i lepszych właścicieli, co niewątpliwie przełoży się na zyski naszych inwestorów – dodał Szigethy.

Riverside inwestuje w małe i średnie przedsiębiorstwa i ma na koncie już ponad 225 transakcji w swojej
22-letniej historii. W skład tego portfolio wchodzą także liczne transakcje w wybranych obszarach, takich jak edukacja i szkolenia, opieka zdrowotna oraz energetyka.

Pam Hendrickson, dyrektor ds. operacyjnych w Riverside twierdzi, że specjalizacja wyróżnia Riverside na rynku. Przeprowadzamy różnorodne transakcje, ale specjalizacja w wybranych obszarach umożliwia nam lepsze zrozumienie transakcji, w które chcemy się zaangażować, jak również większą wiarygodność w oczach zespołów zarządzających; to daje nam przewagę nad konkurencją w obszarach o dużym potencjale wzrostu - powiedziała Hendrickson.

Doświadczenie Riverside w sektorze edukacyjnym
Riverside od dawna buduje swoją wiedzę i doświadczenie w dziedzinie edukacji i szkoleń, będąc jednym
z najbardziej doświadczonych inwestorów w tym obszarze i mając na koncie 20 inwestycji w tym sektorze, włączając w to 10 platform. Obejrzyj ten film (view this video) i dowiedz się więcej o podejściu Riverside do edukacji i szkoleń. Ostatnie osiągnięcia Riverside w tym obszarze to m.in. marcowa oferta dodatkowa dla platformy Media Source oraz ostatnie wyjście z firmy ATI Enterprises, dostawcę szkoleń z zakresu rozwoju kariery. Po czterech latach pracy dla ATI, co zaowocowało znaczącym rozwojem i wzrostem przychodów tej firmy o ponad 300 procent, a wskaźnika EBITDA o 450%, Riverside sprzedał ATI z ogromnym zyskiem.

The Riverside Company (www.riversidecompany.com lub www.riversideeurope.com)
The Riverside Company jest globalnym funduszem private equity koncentrującym się na przejmowaniu małych
i średnich przedsiębiorstw (o wartości do 200 mln USD) i partnerstwie z silnymi zarządami
w celu rozwoju swoich spółek portfelowych za pośrednictwem przejęć i wzrostu organicznego. Od swojego powstania
w 1988 roku firma zainwestowała w 225 transakcji o całkowitej wartości wynoszącej 5,0 mld USD/4,2 mld EUR. Portfel inwestycyjny w Ameryce Północnej, Europie i Azji obejmuje 70 spółek o rocznych przychodach ze sprzedaży wynoszących w sumie 3,3 mld USD/2.5 mld EUR, EBITDA na poziomie 506 mln USD/384 mln EUR oraz zatrudniających ponad 13.000 pracowników (czerwiec 2009 roku). Riverside oferuje różnorodne zasoby, aby przejęcia przebiegały sprawnie – firma zarządza aktywami o wartości 3,0 mld USD/2,4 mld EUR, posiada ponad 180 ekspertów
w 18 biurach (Atlanta, Bruksela, Budapeszt, Chicago, Cleveland, Dallas, Hongkong, Los Angeles, Luksemburg, Madryt, Monachium, Nowy Jork, Praga, San Francisco, Seul, Sztokholm, Tokio i Warszawa) oraz utrzymuje długotrwałe kontakty z partnerami kredytowymi. Według Thomson Venture Economics, siedem spośród dziewięciu dojrzałych funduszy Riverside w rankingu znajduje się w górnych 25% wszystkich funduszy (na dzień
30 czerwca 2009 roku). Do inwestorów współpracujących z firmą, należą wiodące na świecie fundusze emerytalne, podmioty udzielające dotacji kapitałowych, fundusze funduszy, firmy ubezpieczeniowe oraz banki.

Comments are closed.