ING Najlepszym Bankiem w Polsce

ING Najlepszym Bankiem w Polsce

ING Bank Śląski został uznany za „Best Bank in Poland” w 2018 roku w konkursie Awards for Excellence. Nagrodę przyznał wiodący, globalny magazyn finansowy Euromoney.

W tegorocznej edycji konkursu Awards for Excellence, ING Bank Śląski utrzymał pozycję „Best Bank in Poland”. Jury doceniło innowacyjne rozwiązania ING Banku Śląskiego, w tym bramkę płatniczą imoje, oraz efektywność modelu biznesowego.W 2018 roku bank zanotował najwyższy w historii przyrost wartości portfela kredytowego i osiągnął dynamiczny wzrost przy zachowaniu wysokiej jakości tego portfela. Jury zwróciło też uwagę na wzrost wyniku z tytułu prowizji (o 9%), co przyczyniło się do uzyskania w 2018 r. najlepszej w sektorze bankowym stopy zwrotu z kapitału własnego w wysokości 12,5%.

Wyróżnienia Euromoney Awards for Excellence to bardzo szanowane nagrody w branży bankowej. Od 1992 roku są przyznawane przez redakcję magazynu Euromoney za wybitne osiągnięcia w bankowości. Obejmują 20 kategorii produktów, w których oceniane są banki z blisko stu krajów. Nagrody otrzymują instytucje finansowe, które wyróżniają się innowacyjnością, są liderami w swojej działalności i charakteryzują się najwyższym tempem rozwoju na danym rynku.

Comments are closed.